Danskalendern

 

November

 

Fredag 23.11 A Tribute to The Eagles – läs mera på sidan konserter

Årets Stora Julkonsert 2018 – läs mera på sidan Konserter

Fredag 23.11 Vasa –  Scandic Waskia –  Dansdax

Lördag  24.11 Vasa –   Scandic Waskia –  Dansdax

Lördag 24.11 A Tribute to The Eagles – läs mera på sidan konserter

Lördag 24.11 Kållby samlingshusSan Marino & LindaBeställ plats till Julbordet – HÄR!

Lördag 24.11    en. . .  gång . . . till  ”Hasses Sommar Show”    läs mera på sidan konserter

Lördag 24.11 Dragsfjärd Kasnäs Lutfiskafton med dans Johan ”Jussi” Lindberg

Lördag 24.11 Karleby – Snellmanssalen DANSGALAGuns RosorMatti Korkiala – Matts Möller

Fredag 30.11  Nagu  – Nagu Hembygdens väl r.f  – Mats Bergmans

 December

Lördag 01.12 Vasa –  Scandic WaskiaMats Bergmans

Lördag 01.12  Nykarleby –  Stjärnhallen  – Tomas Fantz

Onsdag  05.12  Evijärven Alapään Ns.  Vasikka-aho –  Eftermiddagsdans   kl 13 – 16.30Luostari

Fredag 07.12 Vasa –  Scandic Waskia –  Carisma

Lördag 08.12 Vasa –  Scandic WaskiaCarisma

Lördag 08.12  Kållby samlingshusJuldansGuns Rosor

Fredag 14.12  LovisaKuggomdanserna fortsätterStreamline & Jeanette  Kl 19- 22

Fredag 14.12 Vasa –   Scandic WaskiaTomas Fantz

Lördag  15.12  Pargas  Restaurang  Malmen  Julfest – Joulujuhla  Susann Sonntag’s

Juldagen 25.12  Nykarleby  Stjärnhallen  Guns Rosor

Lördag 29.12  Evijärven Alapään Ns. Vasikka-ahoGuns Rosor  kl 20 -24.00

Lördag 29.12 Vasa –   Scandic Waskia –  San Marino & Linda

Måndag 31.12 VasaScandic WaskiaGRANDE FINALE – San Marino & Linda  Nyårsafton

Måndag  31.12 Dragsfjärd KasnäsNyårsdans med stående bord! – Showdown

Januari 2019

Lördag 05.01  NykarlebyStjärnhallen  – Tommys

Fredag 11.01 Vasa –  Scandic WaskiaMatz Bladhs

Lördag 12.01 Vasa – Scandic WaskiaMatz Bladhs

Lördag 26.01 NykarlebyStjärnhallenCarisma

Februari

Lördag 09.02  NykarlebyStjärnhallenNilzons

Fredag 15.02 Vasa –  Scandic Waskia –  Donnez

Lördag 16.02  Kållby samlingshusDonnez

Lördag 23.02  NykarlebyStjärnhallenDansdax  &  Luxus

Mars

02.03 Lördag –  VöråNorrvallaDansfest

Fredag 08.03 Vasa – Scandic  WaskiaLövgrens

Lördag 09.03 Vasa – Scandic  WaskiaLövgrens

Lördag 16.03  NykarlebyStjärnhallenMaxells

Lördag 23.03  VasaScandic Waskia  – Charlies

Lördag 30.03 Karleby – Snellmanssalen – DANSGALAGuns RosorDansdax &

April

Fredag 05.04 Vasa  – Scandic WaskiaFernandoz

Lördag 06.04 Vasa –  Scandic WaskiaFernandoz

Påsklördag 20.04 Vasa –  Scandic WaskiaTommys

21.04  Söndag  NykarlebyStjärnhallenCarisma

Valborsmässoafton 30.04 Vasa –  Scandic WaskiaCarisma

Maj

Lördag 04.05  Nykarleby –  Stjärnhallen  – Nilzons

Juni

Fredag 21.06 Kasnäs PaviljongGuns Rosor –  Midsommarafton

Lördag 22.06  BorgåDansholmen –  i TolkisGuns RosorMidsommardagen

juli

Augusti

September

Oktober

Lördag 05.10  VöråNorrvallaDansfest

Fredag 11.10 VasaScandic WaskiaBlender

Lördag 12.10 VasaScandic WaskiaBlender

Lördag 26.10 VasaScandic WaskiaGuns Rosor

Söndag 27.10 VasaScandic WaskiaGuns RosorTrivseldans

November

Fredag 15.11 Vasa – Scandic WaskiaDonnez & Skåningarna

Lördag 16.11 Vasa – Scandic WaskiaDonnez & Skåningarna

December

Nyårsafton 31.12 Vasa – Scandic WaskiaTomas Fantz