Danskalendern

 

Äntligen dans på Hotell Waskia

fr.o.m. september 2024

Juli

Måndag  15.07  MalungDansbandsveckanEngdahls & Tomas FantzBana 1

Onsdag  17.07 MalungDansdandsveckanDennis Quintero & HögtryckBana 6

Fredag  19.07  Åminne Folkpark –  Lasse Stefanz & Tomas FantzKl 21-02 

Lördag  20.07  MalungDansbandsveckanCarisma & SandinsBana 1

Lördag  20.07  Molpe paviljongTommys & Replay & i DaltonsHell on HeelsKl 21-02

Torsdag  25.07  NaguHembygdens väl r.fMatz Bladhs  – Kl

Fredag  26.07  Tenala  – Torparrian  – Matz Bladhs  – Kl 

Lördag  27.07  Restaurang Arken  –  Matz BladhsKl 

Fredag  26.07  ÅlandClub Marin bryggdansHögtryck

Lördag  27.07  ÅlandClub Marin bryggdansHögtryck – 

Lördag  27.07  EkenäsRamsholmenTommysköp biljettLäs mera här

Lördag   27.07  Emet FolkparkCarisma & Susanna Heikki & VoimaorkesteriKl 

Söndag  28.07  Lillön pärlan i havetMatz BladhsKl

Söndag  28.07  Ramsholmen – Arne på Ramsholmen kl 12-13

Augusti

Lördag  03.08  Forsby På ToppenCharles Plogmans Orkester & i puben – uppdaterar . . . . . . .

Lördag  03.08  Åminne FolkparkUDTvå Blyga Läppar &  DJ OkkieKl 21-02

Onsdag  07.08  ForsbySPF – Österbottens sommarfest Tomas Fantzkl

Lördag  10.08  BorgåDansholmen i TolkisCharles Plogmans orkesterKl

Lördag  10.08  Fagerö Folkpark –  Partykväll med Markooli och Lia Larsson –  kl 21-02.00

 

Lördag  10.08  Lillby KlackenFernandoz & CarismaKl 20-01.30 & på utescenen Peeråsetsi

Lördag  17.08  Emet FolkparkTomas Fantz & Christian Andersson & Kari Vepsä & Onnenmaakl 20 –

Lördag  17.08  Molpe paviljong  Charles Plogmans Orkester  & i Daltons –  Lester   

Söndag  18.08  Åminne FolkparkReplay & Christian AnderssonKl 16-20

Lördag 24.08  Lillön – Pärlan i havetSäsongsavslutningTommyskl 

Lördag  24.08  LiljendalTeiras HerefordCarismaKl

 

 

September

Fredag  06.09  Åminne FolkparkBlack Jack & CarismaKl 20-01

Lördag  07.09  Emet FolkparkBlack Jack & Guns Rosor

Lördag  07.09  Fagerö FolkparkFernandoz & TommysKl 

 

Fredag  13.09  HangöBrankisTomas FantzKl 20-01

Lördag  14.09   Carpella paviljongHögtryck & AvantDansgalakl 19-01

Lördag  14.09  JackarbyReplayKl

Lördag  14.09  Åland BreidablickFinnströmTomas Fantz Kl 19.30 – 23.30 

 

Lördag  28.09  VasaRestaurang  WaskiaCarismaKl

Oktober

Lördag  05.10  KarlebySnellmanssalen (Nyrenoverad)DansgalaCharles Plogmans orkester & Guns RosorKl

Fredag  11.10  VasaHotell WaskiaThor GöransKl 21-01

Lördag  12.10 VasaHotell waskiaThor GöransKl 21-01

Lördag  19.10  VöråNorrvalla – Skördedans – Tomas FantzKl 20-24.00

 

November

Fredag  01.11  VasaHotell WaskiaCanyons & Jessica Sjöholm & Joel AndreassonKl 21-01

Lördag  02.11  VasaHotell WaskiaCanyons & Jessica Sjöholm & joel AndreassonKl 21-01

Lördag  16.11  VasaHotell Waskia  – DonnezKl 21-01 

Lördag  30.11  VasaHotell WaskiaMagnum Bonum  & 80-tals kväll – Kl 21-01

 

December

Nyårsafton  31.12 VasaHotell WaskiaTommys – kl 21-01

 

Januari

Fredag  10.01  VasaHotell WaskiaMatz BladhsKl 21-01

Lördag  11.01  VasaHotell WaskiaMatz BladhsKl 21-01

 

Februari

 

 

Mars

 

 

April

 

 

Maj